Lloga në Gjilan takon Alban Hysenin: Arbën Xhaferi na mban të bashku arta

Picture of INA
INA

24/08/2023

Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga ka qenë sot i ftuar si ligjërues në Akademinë Verore “Arbën Xhaferi” në Gjilan, ku ka realizuar edhe takim me kreun e kësaj komune, Alban Hyseni.

“Jam shumë i gëzuar që jam në Gjilan sot. Arbën Xhaferi i bëri për së gjalli shqiptarët bashkë, kështu që edhe sot kur ai nuk është në mesin tonë, po na bën përsëri bashkë. Faleminderit për kontributin që jepni për Shkollën Verore – Arbën Xhaferi. Besoj që është nga ato figurat emblematike të kombit shqiptar, i cili ka lënë pas vetes shumë. Unë kam pas fatin të bashkëpunoj me të si kryetar i forumit rinor, por edhe si bashkëpartiak për vite të tëra”, thotë Lloga.

“Ishte një bashkëbisedim përmbajtësor me temat që lidhen edhe me përvojat nga e kaluara e ministrit në pushtetin lokal dhe për sfidat e ndryshimet që pritet të ndodhin në të mirën e shqiptarëve në Meqedoninë e Veriut, sikurse edhe për sfidat që paraqiten në Kosovë. Po bëhen tash e gjashtë muaj që ministri e drejton njërën prej ministrive më të ndjeshme në Republikën e Maqedonisë dhe unë i urova shumë suksese për pozitën e re dhe për punën që po e bën”, u shpreh Hyseni pas takimit.

TË FUNDIT
1 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
2 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
3 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
3 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
5 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë?

ME TE LEXUARA

15 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
9 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
15 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
9 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
15 orë
Samiti i Paqes për Ukrainën, presidentja Siljanovska niset sot për në Zvicër

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

IMG_3144

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë?

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ