Lloga: Po përgaditet ligj për amnesti

Picture of ina-online
ina-online

22/08/2023

Ministria e Drejtësisë ka përgatitur propozim ligj për amnisti dhe i njëjti pritet të futet në procedurë parlamentare gjatë muajit shtator.

Këtë e ka bërë të ditur ministri i drejtësisë Krenar Lloga sipas të cilit me propozimligjin është njoftuar edhe opozita.

“Ligji është përgatitur është dorëzuar te të gjitha partitë politike, është dorëzuar edhe pranë misionit të BE-së dhe ambasadës së SHBA-ve, poashtu është informuar edhe VMRO si parti politike, disa vërejtje janë inkorporuar në ligj disa të tjera presin javët në vazhdim dhe besoj se gjatë muajit shtatorë do të futet në procedurë parlamentare për tu miratuar.”, tha minsitër i Drejtësisë, Krenar Lloga.

Sa i përket rastit për mënyrën e tenderimit për spitalin modularë në Tetovë, që po hetohet në Prokurorinë për krim të Organizuar në Shkup, Lloga tha se procesi është në fazën e para hetimit dhe pritet epilog ditët apo javët e ardhëshme.

TË FUNDIT
40 minuta
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
45 minuta
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
6 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

ME TE LEXUARA

6 orë
Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO
14 orë
Maqedoni e Veriut, më 22 maj rivotime në disa qendra votimi
4 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin
14 orë
Më 23 maj Siljanovska Davkova do ta realizojë vizitën e parë jashtë vendit
45 minuta
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
12 orë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
40 minuta
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
12 orë
Hiseni zgjidhet zëdhënës i LD-së, Mexhiti autorizohet për bisedimet për qeverinë e re

LEXO MË SHUMË

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

stefan andonovski

Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!

vmro vlen

Nesër vijojnë bisedimet mes VMRO-DPMNE dhe VLEN, në tryezë “kulaçi qeveritar”?

kina

Kina synon të shtrijë ndikimin politik në Maqedoninë e Veriut përmes ekonomisë

INFO

NA NDIQ