Lloga takon prokurorin e lartë në prokurorinë publike në Shkup, Mustafa Hajrullai

ina-online
ina-online

11/11/2023

Miniatri i drejtësisë Krenar Lloga ka takuar prokurorin Mustafa Hajrullai në prokurorinë publike në Shkup me të cilin diskutuan për çështjet që lidhen me punën e kësaj prokurorie, volumin e punës, mungesat, mundësitë dhe sfidat me të cilat përballet prokuroria e lartë e Shkupit.

Në kuadër të vizitave nëpër gjykata dhe prokurori në mbarë vendin, dje në Prokurorinë e lartë Publike të Shkupit, takova Prokurorin e lartë Mustafa Hajrullai, me të cilin diskutuam për çështjet që lidhen me punën e kësaj prokurorie, volumin e punës, mungesat, mundësitë dhe sfidat me të cilat përballet prokuroria e lartë e Shkupit. U bisedua për hapat e ardhëshëm që lidhen me luftën kundër krimit, korrupsionit por edhe për ngritjen e efikasititit dhe efiktivitetin në punën e prokurorëve publik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fatmir mexhiti

Mexhiti: Në qeveri do ta ngre çështjen e të punësuarve me kontratë të përkohshme në MSH

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

INFO

NA NDIQ