Llukarevska: Nuk kemi frikë nga zgjedhjet, ëndrra evropiane do të bëhet realitet

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Mars, 2023

“Ne nuk kemi frikë nga zgjedhjet dhe ato do të mbahen në mandatin e rregullt në vitin 2024”, tha nënkryetarja e LSDM-së, Sanja Llukarevska, në një dalje në televizionin Kanal5.

Ajo tha se koalicioni i udhëhequr nga LSDM do të mbetet në rrugën e përparimit dhe do të vazhdojë të punojë drejt realizimit të ëndrrës evropiane.

“Arritja e ëndrrës evropiane nuk duhet të na trembë. Aty është funksionimi i sistemit dhe funksionimi i shtetit juridik. Kjo nuk duhet të na trembë”, tha Lukarevska.

E pyetur nëse Bullgaria mund të na bllokojë sërish në rrugën drejt BE-së përkundër faktit se në vend është ndryshuar Kushtetuta, Llukarevska u përgjigj se vendi është duke negociuar me Brukselin, jo me Bullgarinë, ku pret që forcat progresive të mbizotërojnë.

Sipas nënkryetarit të LSDM-së, në vend ekzistojnë dy koncepte – një për BE-në dhe një për kthim prapa.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ