Llukarevska: Zgjedhjet e ardhshme do të jenë në vitin 2024

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Nënkryetarja e LSDM-së, Sanja Llukarevska në intervistë për Kanal 5 theksoi se prioriteti është që në kuvend të miratohen sa më shumë ligje që do të thotë standard më të madh jetësor.

“Këtë e dëshmuam me pagën minimale që ndodhet në procexurë kuvendare dhe po ashtu edhe me Ligjin për pensione për shkak se po bëhen negociata me palët”, theksoi Llukarevska.

Sa i përket kërkesës për zgjedhje parlamentare, Llukarevska tha se nuk është koha për zgjedhje, por zgjidhjen e krizave dhe avancimin e standardit.

“Obligimi ynë është që të zgjedhim çështjet në kuvend, të miratojmë ligje që rrisin standardin jetësor. Këtë e dëshmuam me pagën minimale, përgjigjen ndaj krizës energjetike. Zgejdhjet e ardhshme do të jenë në vitin 2024”, tha Llukarevska.

TË FUNDIT
3 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
3 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
4 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
QMK: Rekomandojmë që mos të pihet ujë në rajonin e Kumanovës
14 orë
Babai dhe dy djemtë e tij të plagosur në Pejë, publikohen emrat e tyre
1 ditë
Dogana e Maqedonisë sekuestron 1.7 tonë medikamente të dëmshme për shëndetin e qytetarëve
10 orë
A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike
1 ditë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
4 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
1 ditë
Mexhiti do të jetë zvkryeministër i parë dhe do ketë edhe Ministrinë e Ekologjisë
13 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

INFO

NA NDIQ