Llukarveska: Do të jem kandidate për presidente të shtetit në 2029

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2023

Nënkryetarja e LSDM-së dhe drejtoresha e Administratës së të Ardhurave Publike, Sanja Llukarevska në podkastin “CampFireTalks” të LSDM-së zbuloi se do të kandidojë për presidente të shtetit. Gjegjësisht, në pyetjen “Kur do të kandidoni për president të shtetit”, ajo thotë se kjo do të jetë në mandatin e ardhshëm.

“Mandatin tjetër, jo ky tani, 2029”, tha Llukarevska.

https://www.instagram.com/sdmmakedonija/?utm_source=ig_embed&ig_rid=92936a3c-e23d-4dc9-9a2f-477c2845fc83

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic okb

VIDEO/Reagimi i Vuçiqit kur Osmani flet për Fahrije Hotin, Vasfije Krasniqin, Elhame Muçollin e Shyhrete Tahirin

auto_Levizja-Besa-780x4391565093561

SPB Tetovë i përgjigjet Lëvizjes Besa për akuzat

vjosa osmani okb un

Osmani në KS të OKB-së: Elhame Muqolli ishte vetëm 14-vjeçe kur forcat serbe vranë dhe dogjën 53 civilë

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic kurti

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

INFO

NA NDIQ