Lojërat e Fatit: Qeveria e kaluar ka thyer ligjet, këtu dikush duhet të mbajë përgjegjësi

Picture of INA
INA

01/07/2024

Kryeministri Hristijan Mickoski tha se Qeveria po përgatit zgjidhje ligjore për Lojërat e Fatit, përcjell TV21. Mickoski tha se zgjidhja ligjore përfshin edhe përgjegjësi për vendimet e qeverisë së kaluar për këtë çështje.

“Përgatisim edhe këtu zgjidhje ligjore, zgjidhje ligjore që nënkupton fillimisht rishikim të të gjithë asaj që e ka dhënë qeveria e kaluar, respektivisht të gjithë ata pajtime që janë dhënë, sepse ne jemi thellësisht të bindur se këtu ligjet janë thyer dhe dikush duhet të mbajë përgjegjësi”, u shpreh Mickoski.

TË FUNDIT
31 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
34 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
53 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
56 minuta
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
57 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

ME TE LEXUARA

16 orë
Kallëzim penal kundër Drin Ahmetit dhe personave tjerë për keqpërdorime
1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
57 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale
21 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
16 orë
LSDM: Pandov i liron nga burgu të dënuarit për “27 prillin”

LEXO MË SHUMË

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

Tabanoc kufi

Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”

INFO

NA NDIQ