Lojtarët janë gati/ Ndeshja ndaj Zvicrës, Kosova vijon punën nën një atmosferë pozitive

INA
INA

6 Shtator, 2023

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, po i vazhdon përgatitjet për ndeshjen e ardhshme kualifikuese për Euro 2024 kundër Zvicrës.

Pas seancave stërvitore në palestër dhe videoanalizave të kundështarit, Kosova po i vazhdon stërvitjet e rregullta në fushën e gjelbër në Kampin Nacional në Hajvali. Stërvitjet e deritanishme ishin kryesisht të përqëndruara vetëm në aspektin fizik dhe lojën me top, pasi përzgjedhësi Primozh Gliha dhe stafi i tij kanë punuar me lojtarët edhe në aspektin taktik, duke e përgatitur mënyrën se si të përballojnë sfidën me Zvicrën në fushë.

Përkundër disa ndryshimeve në skuadër, ardhjet e reja dhe të disa lojtarëve tjerë që ishin më herët siç është rasti me Valon dhe Bernard Berisha, para ndeshjes së vështirë ndaj Zvicrës, lojtarët duken të gatshëm dhe atmosfera është mjaft e mirë, kurse motivi shumë i lartë.

Futbollistët janë të fokusuar dhe të gatshëm për të dhënë maksimumin e tyre në këto duele të rëndësishme për kualifikimet Euro 2024, pasi ndeshja e parë luhet me 9 Shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” ndaj Zvicrës dhe tre ditë më vonë në udhëtim te Rumania./Supersport

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich triumfon kundër Man United

arsenal

Fitore e thellë e Arsenalit ndaj PSV Eindhovenit

sevilla

Sevilla barazon në shtëpi me Lensin

napoli

Napoli vuan por triumfon te Braga, Rrahmani u lëndua vetëm pas 13 minutave

INFO

NA NDIQ