Lokalizohen dhe shuhen zjarret në Likovë dhe Shtip

ina-online
ina-online

5 Gusht, 2023

“Zjarrfikësit e Shtipit mbrëmë diku pas orës dy të mëngjesit kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin në rrugën Shtip – Radovish. Për momentin nuk ka djegie, por për shkak të rrezikut nga rishfaqja dhe përhapja e zjarrit, ekipet janë në terren”, njofton Qendra për Menaxhimin e Krizave.

Kurse zjarrfikësit e Kumanovës me përkrahjen e popullatës lokale rreth mesnatës e kanë lokalizuar zjarrin në Likovë, gjegjësisht mbi fshatin Sllupçan. Për momentin nuk ka djegie, por edhe këtu për shkak të rrezikut të rishfaqjes dhe përhapjes së zjarrit, zjarrfikësit ndodhen në terren.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

KAFE

Në cilin vend radhitet Maqedonia për nga konsumimi i kafesë

Kreshnik Bekteshi

Nuk e respektuan masën “Çmim i garantuar”, mbyllen marketet Vero në Taftalixhe dhe Viva Fresh në Butel

INFO

NA NDIQ