Lorik Cana kundër Europianit me Serbinë

Picture of INA
INA

23/05/2024

Lorik Cana pozicionohet kundër iniciativës për organizimin e përbashkët të kampionatit europian të 21-vjeçarëve në vitin 2027 mes Shqipërisë dhe Serbisë.

Ish-kapiteni i kombëtares, imazh i fortë i kuqezinjve për shumë e shumë vite, komentoi për herë të parë dhe ekskluzivisht për Tring Sport debatin e fortë që ka krijuar në opinionin publik kandidatura e përbashkët e FSHF me Federatën Serbe të Futbollit për të organizuar një event të tillë kaq të rëndësishëm.

pasi së pari duhet të kalohen disa procese të normalizimit të marrëdhenieve mes dy popujve.

“Më duket e nxituar. Pa u kaluar disa procese të normalizimit të marrëdhënieve është shumë e vështirë që të ketë organizime të përbashkëta pavarësisht qëllimeve të mira që ka Federata. Për momenti nuk më duket hapi i duhur”, u shpreh Lorik Cana për Tring Sport. Vizion Plus.tv/

TË FUNDIT
1 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
1 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

15 orë
Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
15 orë
Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë
1 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
15 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024
1 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
14 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
1 ditë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ