Lotaria shtetërore: Festojmë për 7-en me vlerë prej 27.385.728 denarë në qytetin e Koçanit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Lotaria Shtetërore me kënaqësi njofton se në xhiron e 11-të të lojërave të fatit Loto 7, ra 7-shja në vlerë prej 27.385.728 denarë, (rreth 440.000 euro). Tërhiqja u realizua të mërkurën, më 9 shkurt 2022, me transmetim direkt në televizionin Kanal 5.
Sipas të dhënave nga sistemi, mësojmë se pagesa është bërë në pikën shitëse “Balila 1”, në Koçani. Janë paguar 2 kombinime loto dhe fitues është kombinimi i dytë me numrat: 4, 10, 17, 28, 30, 32, 37.
Kjo është 7-ja e pestë nga lojërat e fatit Loto 7 dhe çmimi i 26-të që nga fillimi i organizimit të loto lojërat e fatit ( nga viti 2010).
Në qershor të vitit 2021, familja Velkovski nga Vizbegu i Shkupit ka arritur premiumin më të madh deri më tani në vlerë prej 41.163.771 denarë, e paguar për kompaninë JMB –Kompani Vizbeg.
Në shtator të vitit 2020, familja Jankovski nga Manastiri ka fituar premiumin më të madh ndonjëherë në vlerë prej 31 165 143 denarë, të paguara në Alek Tabak në Manastir.
Një vit më parë (në vitin 2019), numrat me fat të paguara në Aiva Kërçovë, i sollën fat Zoran Mitanoskit dhe familjes së tij një 7-she në vlerë prej 11.966.712 denarë, vetëm 5 muaj pas arritjes së 7-shit të parë të Loto 7, më 8 maj 2019, në vlerë prej 299.293.990. denarë, në Kavadar.
Në historinë e lojërave-loto të fatit, të Lotarisë shtetërore, deri më tani për 7-she u festua në qytetet: Sveti Nikollë, Negotinë, Tetovë, Strumicë, Kavadar, Kërçovë, Kumanovë, Manastir dhe Shkup. Nga komunat e Shkupit, në hartën e 7-es, janë shënuar Komuna Qendër, Gazi Baba, Kisella Vodë, Çairi, lagjja Vizbeg. Për herë të parë festojmë për 7-she në Koçan
E përshendesim vendimin e loto-lojëtarëve të cilët deri më tani kanë ndarë publikisht përvojën e tyre – të fitohet 7-she në loto. Besojmë se së shpejti do të takohemi me fituesin tonë të ri dhe do t’ju tregojmë historinë e lumtur e lojëtarit të lotos numrat e fatit të cilit i sollën fitore prej 27.385.728 denarë, për vetëm 40 denarë.
Pagesa për xhiron e 12 është në vazhdim, kurse premia për 7-she është 7.000.000 denarë
Në ditët e dimrit Ju ofrojmë pagesë online dhe lojë online në www.loto.mk.

TË FUNDIT
1 orë
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
2 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
3 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
3 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
3 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit
6 orë
Komisioni Verifikues pranoi kërkesën e Bilall Kasamit që mos t’i verifikohet mandati si deputet
1 ditë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!
20 orë
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
3 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ