Löw me punë të re si trajner

Picture of ina-online
ina-online

18/09/2023

Joachim Löw ka mbetur pa punë që nga përfundimi i mandatit të tij me kombëtaren gjermane në vitin 2021. Që atëherë, 63-vjeçari ka theksuar vazhdimisht se mund të punojë sërish si trajner.

Pas 15 vjetësh, epoka e Joachim Löw si trajner i kombëtares gjermane përfundoi në vitin 2021. Suksesi i tij më i madh ishte titulli i Kupës së Botës 2014 në Brazil.

Në dy vitet e fundit thuhet se ka pasur oferta të shumta për Löw, duke përfshirë edhe nga klubet kryesore evropiane. Löw vazhdimisht thekson se ai mund të imagjinojë rikthimin në stolin e trajnerit.

Löw tani po konsiderohet si një trajner i ri i mundshëm kombëtar për Turqinë. Agjencia turke e lajmeve DAH raportoi të dielën se federatat turke kishte njoftuar tashmë Stefan Kuntz, trajnerin në detyrë të kombëtares turke, për largimin e tij me telefon. Në të njëjtën kohë, mediumi raporton se Low do të jetë pasuesi i tij.

Nuk dihet ende nëse pozicioni në Turqi është një opsion për Löw. Megjithatë, 63-vjeçari ka një të kaluar me futbollin turk: Löw punoi si trajner në Fenerbahce për një sezon në vitin 1998 .

TË FUNDIT
8 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
8 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
8 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

1 ditë
Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët
1 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”
1 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
8 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
8 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
8 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
1 ditë
klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ