LSDM a do ti mbështes ndryshimet për riorganizimin e ministrive? Përgjigjet Spasovski!

Picture of ina-online
ina-online

03/06/2024

Oliver Spasovski, sot në përgjigje të pyetjeve të gazetarëve në Kuvendin e Maqedonisë, informoi për konkluzionet e koordinimit të grupit parlamentar dhe me kryetarin e Kuvendit, ku kryesisht u diskutua për konstituimin e komisionet, trupat e punës në legjislativ, delegacionet dhe grupet e bashkëpunimit.

Për ligjet që po shpallen për riorganizimin e ministrive apo reformën e administratës, Spasovski tha se LSDM-ja nuk mund të jap qëndrim të paprecedentë dhe prandaj para se të vendosë do të presë vendimet ligjore, do t’i shqyrtojë me kujdes tekstet ligjore, pas së cilës do të marrë vendim nëse do t’i mbështesë ata.

TË FUNDIT
17 sekonda
Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën
3 minuta
Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës
1 orë
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
1 orë
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
2 orë
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
5 orë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
20 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
9 orë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
1 ditë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
4 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë
20 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Kryeministri Mickoski dhe ministrat e tij morën detyrat dhe nisën punën

448950491_1036715154484673_7586924692570773989_n

Gashi: Bota demokratike e ka për obligim që mos të lejojë refugjatët duke ikur nga mizoria e luftës

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

INFO

NA NDIQ