LSDM: Anëtarësimi në BE është vendimtar për qytetarët, VMRO këtë nuk mund ta bëjë

INA
INA

24/01/2024

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se e ardhmja evropiane është vendimtare për qytetarët dhe shtetin.

Nga kjo parti thonë se anëtarësimi në BE sjell standarde evropiane, një standard më të lartë jetese për qytetarët, më shumë vende pune, paga dhe pensione më të larta, sundim më të mirë të ligjit, sundim edhe më të mirë të demokracisë.

“Rruga që shteti të jetë pjesë e familjes evropiane deri në vitin 2030 është shtruar, por OBRM-PDUKM po bllokon progresin drejt anëtarësimit në BE. Bllokadat e DPMNE-së dëmtojnë drejtpërdrejt shtetin dhe popullin, çojnë në izolim dhe pasiguri, rënie ekonomike, emigrim të të rinjve. VMRO-DPMNE nuk mund të sigurojë të ardhmen evropiane, nuk mund të sjellë të mira për qytetarët”, theksohet në njoftimin e partisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ