LSDM: Arsovska punon në interes të partisë, por jo të qytetarëve dhe qytetit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2022

LSDM nëpërmjet një kumtese ka reaguar ndaj kryetares së qytetit të Shkupit Danela Arsovska duke theksuar se përveç që nuk i ka realizuar projektet e veta por edhe ato që i ka trashëguara që janë në fazë të avancuar . Njëri nga këto projekte është rruga “Eseninova”.

Kjo rrugë është e rëndësishme për qytetarët e Komunës së Kisella Vodës, Aerodrom dhe Qendër sepse lidhet me bulevardet “Boris Trajkovski” dhe “Brigada e Tretë Maqedonase”.

Nga LSDM theksojnë se kjo rrugë do të reduktojë ndjeshëm bllokimet e trafikut, si dhe do të reduktojë kohën e udhëtimit ndërmjet këtyre komunave, por sipas tyre kjo nuk është në interes të Arsovskës.

Në kumtesë gjithashtu thuhet se Arsovska punon në interes të partisë dhe ne mos interes të qytetarëve dhe qytetit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ