LSDM: Autobusë të pasigurt, shkupianët po mbyten nga deponitë e djegura, VMRO shkatërroi Shkupin

Picture of INA
INA

10/07/2024

Pasi VMRO-DPMNE mori pushtetin në Shkup, qyteti me një fjalë u shkatërrua, akuzojnë nga LSDM.

“Për shkak të afarizmit të dështuar të Arsovskës dhe Mickoskit, nuk ka segment në të cilin jetesa në kryeqytet nuk është në rënie.

Autobusët e pasigurt, JSP po shembet, shkupianët po mbyten nga djegia e deponive që VMRO-DPMNE premtoi t’i pastrojë, ndërmarrjet publike nuk funksionojnë.

E gjithë kjo vërteton se në çfarë gjendje të tmerrshme është qyteti i Shkupit, në çfarë gjendje të keqe është NTP, si dhe ndërmarrjet e tjera publike. Vetëm OBRM-PDUKM-ja nuk është e prekur nga kjo, as edhe pak.

Ish-e përkëdhelura e tyre Danella Arsovska njofton se vetë këshilltarët e VMRO-DPMNE-së po bllokojnë punën e ndërmarrjeve publike si dhe blerjen e autobusëve të rinj për qytetin”, thonë nga LSDM.

Nga atje shtojnë se nuk ka asnjë provë më të madhe se favorizimi dhe interesi partiak i OBRM-PDUKM-së janë mbi të gjitha dhe se qytetarët nuk janë aspak të rëndësishëm për ta.

TË FUNDIT
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
16 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
17 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

20 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
20 orë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
20 orë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ