LSDM: Brenda 10 ditëve takimi Kovaçevski – Mickoski!

INA
INA

29/05/2023

MICKOSKI TË VENDOS – BE-ja APO “LEVICA”?!

LSDM-ja duke u kundërpërgjigjur në kërkesat e opozitës, që sa më shpejt ndryshimet kushtetuese të dorëzohen në Kuvend, për dorëheqje të Kryeministrit dhe shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, sic njofton KlanM, presin që Mickoski t`i rregullojë qëndrimet dhe të prononcohet nëse është me BE-në ose me “Levicën”.

“Siç paralajmëroi Kryetari i LSDM-së dhe Kryeminstri, Dimitar Kovaçevski, presim që në 10 ditët e ardhshme të realizohet takimi me Mickoskin. Është koha për përgjegjësi para qytetarëve dhe të ardhmes evropiane të vendit nga të gjitha partitë, llogaritur edhe VMRO-DPMNE-në. Është koha për votën për Evropë në Kuvendin e RMV-së për të vazhduar rruga evropiane e vendit. Shumë me rëndësi është që kjo të ndodh deri në fund të vitit, për shkak se viti i ardhshëm është vit zgjedhor. Presim Mickoski t`i ndajë qëndrimet dhe të thotë çfarë ka vendosur: BE-ja apo “Levica” – tha Darko Kaevski, deputet i LSDM-së. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli pranon përpara policisë se ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij, 15 mijë euro i dha para dhe 15 duhej pas aktit

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

INFO

NA NDIQ