LSDM: Dështoi edhe një skenar i Mickoskit dhe Apasievit për të krijuar tensione

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/02/2023

Partia maqedonase në pushtet LSDM, sot nëpërmjet një kumtese për media thotë se “ka dështuar edhe një skenar i OBRM-PDUKM-së dhe Levicës nga njëra anë si dhe VMRO-së bullgare nga tjetra anë, për krijimin e tensioneve, konflikteve dhe kaosit”.

Nga LSDM thonë se shteti, institucionet, MPB-ja me sjellje efikase, përgjegjëse dhe profesionale nuk lejuan të ndodhin incidente më 4 shkurt.

“Siguria publike u ruajt në nivel të lartë, nuk u lejuan eskalime dhe rrezikim të rendit publik, ndërsa shënimi i 151 vjetorit të lindjes të velikanit maqedonas, vizionerit, revolucionarit Goce Dellçev, u zhvillua në mënyrë të qetë dhe të dinjitetshme”.

“Prandaj pengu i Dimitar Apasiev, Hristijan Mickoski, është i dëshpëruar dhe i zhgënjyer, sepse plani i tij për të shkaktuar incidente u pengua menjëherë”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

INFO

NA NDIQ