LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

ina-online
ina-online

21/02/2024

“Bisedimet e LSDM-së me partnerët e koalicionit janë duke vazhduar, por do të ketë edhe bisedime me partitë politike që tradicionalisht nuk janë pjesë e koalicionit të udhëhequr nga kjo parti”, deklaroi kryetari i kësaj partie, Dimitar Kovaçevski.

Sipas tij, LSDM do të ketë lista kandidatësh në të gjitha njësitë zgjedhore.

“Ne tashmë kemi bisedime me partnerët tanë të koalicionit. Sigurisht që do të ketë bisedime me partitë politike që tradicionalisht nuk janë pjesë e koalicionit tonë. Nëse gjendet një gjuhë e përbashkët, interesi, nëse analizat e tregojnë, nëse pranohet nga anëtarësia dhe kryesia partiake, atëherë mund të vendoset që ato lista të zgjerohen edhe me parti të tjera politike”, tha Kovaçevski, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në konferencën për media me rastin e fillimit të punëve ndërtimore për rindërtimin e Sallës Universale.

Aktualisht, siç tha ai, po punohet për përcaktimin e kandidatëve dhe listave të partive të koalicionit me të cilat LSDM tradicionalisht shkon në zgjedhje.

Kovaçevski nuk ka dashur të zbulojë se me cilat parti planifikon të bisedojë LSDM. Ai thotë se këto janë parti që janë në koalicion qeveritar me LSDM-në, por nuk kanë qenë në listat e përbashkëta në zgjedhjet e vitit 2020.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ