LSDM: Do të ketë përgjegjësi, pas 20 vitesh, për herë të parë zbardhet një rast i tillë nga Onkologjia

INA
INA

4 Shtator, 2023

“Pas 20 vitesh, për herë të parë, po bëhet një aksion kaq i madh në Onkologji, po zbardhet një rast i tmerrshëm penal nga institucionet kompetente dhe Qeveria e udhëhequr nga LSDM-ja. Të gjithë instuticionet e kanë mbështetjen tonë të fortë për zgjidhje të plotë dhe zbulimin e të gjithë atyre që janë përgjegjës, në të gjithë periudhën kohore, vite më parë”, thuhet në komunikatën e LSDM-së në lidhje me rastin në Klinikën e Onkologjisë.

Nga LSDM thonë se çdo kriminel ka emrin dhe mbiemrin e tij dhe për të gjithë të përfshirët do të ketë përgjegjësi.

“Bëjmë thirrje që të mos sensacionalizohen dhe sulmohen të gjithë mjekët dhe infermierët në vend, të mos harrojmë që pjesa më e madhe e personelit mjekësor është personel i spikatur, i ndershëm dhe profesionist që kujdeset për shëndetin e qytetarëve tanë”.

“Politizimi dhe shpërdorimi i rastit është i papranueshëm, institucionet duhet të mbështeten për të sjellë sa më parë përgjegjësit para drejtësisë. LSDM nuk do të lejojë që askush të pasurohet në kurriz të shëndetit të njerëzve dhe as rasti nuk do të keqpërdoret politikisht nga partitë kriminale si OBRM-PDUKM”, është qëndrimi i partisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-28-22-20-50-209-edit_com.android.chrome

“Unë të kapi për fyti”, “Kur ta nxo, e shkeli në fyt”, eskalon situata në studio, nervozohet analisti Astrit Gashi

Screenshot_2023-09-28-21-52-07-885-edit_com.facebook.katana

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

albulena haxhiu3

Edhe Albulena Haxhiu i përgjigjet kryeministrit Rama

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

spartak

Avokati Ngjela zbërthen skenarët e Vuçiçit

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

INFO

NA NDIQ