LSDM: Është bërë rritja e rrogave të arsimtarëve për 55%

INA
INA

05/10/2023

Partia maqedonase në pushte LSDM, thotë se gjatë 6 viteve të fundit kanë investuar seriozisht për promovimin e arsimit, si në kapitalin njerëzor, si dhe kushte më të mira për zhvillimin procesit mësimor, thuhet nga partia.

“Rroga stafit mësimor gjatë 6 viteve që ka qeverisur LSDM-ja për 55%. Përveç rrogave, kemi investuar infrastrukturën e arsimit, janë ri konstruktuar dhe ndërtuar mbi 80 shkolla fillore dhe të mesme”.

“Vazhdojmë me investimet kapitale dhe investime në kushte më të mira infrastrukturore për arsim, si një ndër prioritetet kryesore”, thekson partia në pushtet

LSDM, punon për vlerësimin dinjitoze të punës së mësuesve, dhe krijon edukim modern për çdo fëmijë, i cili do ta çojë vendin përpara.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

INFO

NA NDIQ