LSDM: Gënjeshtrat e Mickoskit për Onkologjinë mohohen

INA
INA

03/11/2023

Gënjeshtrat e Mickoski për Onkologjinë janë mohuar, nuk ka fare raport që mbulon periudhën deri në gusht 2023, thotë LSDM.

Ata shtojnë se të gjithë provat e çështjes janë siguruar dhe tashmë janë objekt analize, e cila shqyrton të gjithë paligjmëritë e mudshme pavarësisht se kur kanë ndodhur.

Gënjeshtrat Mickoski, të cilat shqetësojnë opinionin, përbëjnë një përpjekje për të ndërhyrë dhe rrezikuar hetimin e Onkologjisë.

Është qartë se Mickoski me vetëdije po e rrezikon hetimin e Onkolgjisë dhe pyetja është se cili është qëllimi i tij nëse dëshiron të pengojë drejtësinë.

Pas 20 vitesh, zëra dhe parashenja në një numër të madh sektorësh, e sidomos në shëndetësi, për herë të parë në kohën e LSDM-së hynë institucionet dhe bënë aksion për ta pastruar atë”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Sipas kësaj partie, përgjegjësi do të ketë për të gjithë të përfshirë në rastin e klinikës së onkologjisë, pavarësisht përkatësisë politike apo etnike.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1701896847835

SHKUPI – KJO „MEKË” E SHQIPTARISË

pacolli

Pse Pacolli është irrituar me mediat shqiptare?

Biljana-Ivanovska-780x439-1

Ivanovska: Komisioni për Antikorrupsion në vitin 2019 kërkoi shkarkimin e Angjushevit

policia-mk

Avokati që dërgoi Palevskin në Beograd po merret në pyetje në polici

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

INFO

NA NDIQ