LSDM: Gjatë qeverisjes së VMRO-DPMNE-së nuk mendohej për të rinjët, por për pasurimin e tyre personal

INA
INA

4 Korrik, 2023

Të dyshuarit në skandalin kriminal të VMRO-DPMNE “Feniks” ​​akuzohen se kanë keqpërdorur 57 milionë euro para të qytetarëve për 11 monumente nga Shkupi 2014, akuzojnë sot nga LSDM.

“Shkupi 2014 është një ultra pastrues i madh parash. Vetëm në një rast janë keqpërdorur 57 milionë euro, para të popullit.

Po të kihet parasysh se një kopsht i ri, modern, i pajisur plotësisht kushton rreth 1.5-1.7 milionë euro, me 57 milionë euro në këtë rast, VMRO-DPMNE-ja ka vjedhur 33 kopshte”, thonë nga LSDM.

Nga atje shtojnë se VMRO-DPMNE nuk mendonte për krijimin e kushteve më të mira për më të rinjtë, nuk mendohej të sigurohej kapacitete adekuate, mendohej vetëm pasurimi personal.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Pa Ligj për konfiskim të pasurisë në procedurë civile, nuk mund të kemi luftë kundër korrupsionit dhe krimit

escobar-eskobar

Eskobar: I jemi mirënjohës Maqedonisë së Veriut për lidershipin rajonal dhe pro-evropian

arber ademi

Ademi: Lloga ka mbështetjen e BDI-së

ajri-i-ndotur

“Guardian”: Maqedonia dhe Serbia kanë ajrin më të ndotur në Evropë

716F1539-899D-41AB-90AC-C62E741F7F4F

Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

INFO

NA NDIQ