LSDM i kundëpërgjigjet VMRO-DPMNE-së: Qeveria e re ka legjitimitet të plotë dhe do të japë rezultate

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2022

Partia më e madhe në pushtet LSDM theksoi sot se Qeveria e re e udhëhequr prej tyre nënkupton efikasitet në punë, përgjegjësi dhe përkushtim në zgjidhjen e sfidave serioze me të cilat përballen qytetarët.

“Përveç profesionistëve të dëshmuar nga përbërja e mëparshme e Qeverisë, gati 70% e ministrave nga radhët e LSDM-së janë njerëz të rinj, kompetentë, të gatshëm për të marrë përgjegjësi në drejtoritë përkatëse.

Qeveria e re ka legjitimitet të plotë të fituar në zgjedhjet e fundit të 2020 dhe ka kapacitet për të dhënë rezultate në drejtim të tejkalimit të krizës energjetike dhe mbrojtjes së standardit të jetesës së qytetarëve”, thekson kjo parti, përcjell INA.

Më tej thuhet se LSDM vazhdimisht tregon kapacitet për ndryshim, për t’i shërbyer më mirë qytetarëve dhe shtetit, ndërsa VMRO-DPMNE nuk po ndryshon asgjë, në kryesinë lokale ende janë të pranishëm kuadro të vjetër të njohur, bashkëpunëtorë të Nikolla Gruevskit dhe përkrahës të regjimit.

“Përderisa LSDM vazhdimisht ndryshon, VMRO-DPMNE mbetet e njëjta parti destruktive që punon në dëm të qytetarëve”, thekson LSDM. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Përçarja e BDI-së, për interesa personale apo për idealin e ish-UÇK-së?

foto-autostrada-korridori-8

Një ndërmarrje shtetërore fitoi më shumë se bankat më të mëdha maqedonase

lajcak-esobar

Lajçak dhe Escobar sot takohen me presidenten Osmani dhe krerët e opozitës

veriu-1-600x360

Anketa/Vetëm 11 për qind e serbëve të gatshëm të luftojnë në Kosovë

hoti peci

“Argat i Kurtit”, “Analfabet”, “Inspektor Peci në botën e çudirave”, përplasja në rrjete sociale Hoti-Peci

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

INFO

NA NDIQ