LSDM i kundëpërgjigjet VMRO-DPMNE-së: Qeveria e re ka legjitimitet të plotë dhe do të japë rezultate

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Partia më e madhe në pushtet LSDM theksoi sot se Qeveria e re e udhëhequr prej tyre nënkupton efikasitet në punë, përgjegjësi dhe përkushtim në zgjidhjen e sfidave serioze me të cilat përballen qytetarët.

“Përveç profesionistëve të dëshmuar nga përbërja e mëparshme e Qeverisë, gati 70% e ministrave nga radhët e LSDM-së janë njerëz të rinj, kompetentë, të gatshëm për të marrë përgjegjësi në drejtoritë përkatëse.

Qeveria e re ka legjitimitet të plotë të fituar në zgjedhjet e fundit të 2020 dhe ka kapacitet për të dhënë rezultate në drejtim të tejkalimit të krizës energjetike dhe mbrojtjes së standardit të jetesës së qytetarëve”, thekson kjo parti, përcjell INA.

Më tej thuhet se LSDM vazhdimisht tregon kapacitet për ndryshim, për t’i shërbyer më mirë qytetarëve dhe shtetit, ndërsa VMRO-DPMNE nuk po ndryshon asgjë, në kryesinë lokale ende janë të pranishëm kuadro të vjetër të njohur, bashkëpunëtorë të Nikolla Gruevskit dhe përkrahës të regjimit.

“Përderisa LSDM vazhdimisht ndryshon, VMRO-DPMNE mbetet e njëjta parti destruktive që punon në dëm të qytetarëve”, thekson LSDM. (INA)

TË FUNDIT
37 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ministri ukrainas i mbrojtjes: 500 mijë trupa ruse po rrethojnë vendin!
24 orë
Ish-ushtari i UÇK-së dërgohet në paraburgim ekstradues prej 30 ditësh
4 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë
1 ditë
Vrasja e policit në Serbi: I dyshuari është Faton Hajrizi që ka udhëtuar me pasaportë të Artanit
9 orë
Aksident i rëndë në Serbi, humb jetën një grua nga Maqedonia e Veriut, familja po kthehej nga Sllovenia

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ