LSDM: JO-ja e Mickoskit tani është bërë PO, përshëndesim qëndrimin e Mickoskit për ndryshimet kushtetuese

Picture of INA
INA

12/06/2023

Nga LSDM thonë se VMRO-DPMNE ka pranuar realizimin e ndryshimeve kushtetuese. Nga kjo parti i referohen deklaratave të Hristijan Mickoskit pas takimit që realizoi me Dimitar Kovaçevskin.

“Hristijan Mickoski i ka pranuar ndryshimet kushtetuese dhe këtë e ka thënë publikisht në konferencë për media pas takimit të liderëve. DPMNE pasi një viti e kundërshtoi procesin, organizoi protesta të dhunshme, përhapi histeri, vishte bluza me mbishkrimin JO, për Mickoskin tani është e pranueshme që të ketë ndryshime kushtetuese, pranohet pjesëmarrja në Qeveri me LSDM-në dhe partitë tjera. JO-ja e Mickoskit tani është bërë PO, është për t’u përshëndetur dhe tani dialogu duhet të vazhdojë derisa të përfundojë procesi dhe të sigurohet e ardhmja evropiane e vendit”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT
6 minuta
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe
7 minuta
Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet
11 minuta
Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme
12 minuta
Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat
34 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

ME TE LEXUARA

17 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
24 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë
11 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
21 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
7 minuta
Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet
17 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
24 orë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
11 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

LEXO MË SHUMË

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

izet mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

INFO

NA NDIQ