LSDM: Kryetarët e komunave të VMRO-DPMNE-së nuk punojnë asgjë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Mars, 2023

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se kryetarët e komunave të VMROD-PMNE-së janë simbol i paaftësisë dhe mos punës.

Nga LSDM thonë se “për një vit e gjysmë të mandatit të tyre, qytetarët nuk panë ndonjë projekt, asnjë zgjidhje për promovimin e cilësisë së jetës”.

“Por kjo është arsyeja pse qytetarët e dhjetëra komunave kanë marrë shërbime më të shtrenjta, dhe tani Qyteti i Shkupit, Ohrit, Resnjës dhe Koçanit janë vendet që kërkojnë një rritje drastike të çmimit të ujit, megjithëse pothuajse të gjitha shërbimet marrin energji elektrike në një çmim preferencial”.

“Komuna të mëdha dhe financiare si Aerodrom, Prilepi, Gazi Baba dhe Butel planifikojnë të huazojnë qytetarët e tyre me bono komunale për të cilat askush nuk e di se si paratë do të shpenzohen për huazim të tillë. Por kjo nuk i parandalon kryetarët e bashkive të OBRM-PDUKM-së të shpenzojnë dhjetëra miliona euro këtë vit në stafin e partisë së përkohshme në komuna dhe ndërmarrje dhe institucione nën juridiksionin e tyre”, thonë nga LSDM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ