LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

ina-online
ina-online

03/12/2023

Kryetarët e komunave nga radhët e VMRO-DPMNE-së përderisa marrin rrogën prej 1500 euro, qytetarëve u shtrenjtojnë komunat, ujin dhe parkingun, e të tillë janë shembujt në komunat Prilep, Gjevgjeli, Manastir, Veles, Radovish, Zërnovci, Ohër dhe në komunat tjera të menaxhuara nga VMRO.

Ky reagim vjen nga partia në pushtet LSDM.

Më tej thuhet se Kryetari nga radhët e VMRO-DPMNE-së i komunës së Gazi Babës, Boban Stefkovski, merr 1500 euro pagë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës ua ka borxh edhe 5 milionë euro.

“Është e qartë si dita, kryetarët nga OBRM-PDUKM nuk bëjnë asgjë për qytetarët, vetëm për veten dhe xhepat e tyre” thuhet në dekaratën e LSDM-së.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Bullgaria dhe Greqia nuk janë mbështetësit kryesorë të integrimit të Maqedonisë në BE

policia-714x420

Rrahja mes policëve në Qendrën Klinike në Shkup, MPB parashtroi kallëzim penal ndaj një polici

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

INFO

NA NDIQ