LSDM: Manifesti është mundësia e fundit për Mickoskin që t’i bashkohet bllokut evropian

Picture of INA
INA

10/08/2023

Manifestimi është në kuadër të vijave të kuqe dhe konkluzioneve pas propozimit Europian u miratua nga shumica parlamentare në Kuvend dhe të gjithë liderët e partive politike marrin përsipër që të përpiqen që negociatat për anëtarësim të përfundojnë në një kohë sa më të shkurtër, ndërkohë që duke mbrojtur plotësisht identitetin, traditën, gjuhën dhe vlerat shoqërore të qytetarëve, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

“Në këtë dokument qartë thuhet se partitë politike në Kuvend, pavarësisht nga përbërja e shumicës parlamentare, marrin përsipër të bashkëpunojnë, por edhe ta zhvillojnë procesin e negociatave plotësisht hapur dhe transparente, në mënyrë që opinioni më i gjerë të jetë në gjendje të shprehet opinionin e tyre lidhur me kushtet për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Kjo është një mundësi për partitë e tjera politike dhe mbi të gjitha OBRM-PDUKM -në që t’i bashkohet Manifestit dhe në këtë mënyrë të tregojnë dhe të dëshmojë me vepra se ai me të vërtetë është për BE-në”, thonë nga LSDM.

Nga atje thonë se kjo është mundësia e fundit për Hristijan Mickoskit për t’iu bashkuar bllokut Evropian dhe nëse nuk e shfrytëzon këtë mundësi, shtojnë nga atje, do të tregojë se gjithçka që thotë për të ardhmen evropiane është vetëm broçkull para opinionit publik.

TË FUNDIT
6 orë
Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët
8 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
8 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
10 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme
10 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

ME TE LEXUARA

19 orë
VLEN: BDI me xhepat plot, shet patriotizëm të rrejshëm, ja keqpërdorimet nga funksionarë dhe familjarë të kreut të BDI-së
15 orë
Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë
21 orë
13 zjarre aktive në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat
17 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
15 orë
Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

LEXO MË SHUMË

IMG_4534

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

IMG_4532

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

edi rama

Rama thirrje mërgimtarëve: Kthehuni nga Greqia, këtu do të fitoni më shumë

Eduard Zaloshnja

Sa ortodoksë e katolikë banojnë në Shqipëri?

fatoni blogerja

Blogerja e famshme serbe arrestohet me dyshimin se ka ndihmuar në arratisjen e Faton Hajrizit (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

INFO

NA NDIQ