LSDM: Manifesti është mundësia e fundit për Mickoskin që t’i bashkohet bllokut evropian

INA
INA

10 Gusht, 2023

Manifestimi është në kuadër të vijave të kuqe dhe konkluzioneve pas propozimit Europian u miratua nga shumica parlamentare në Kuvend dhe të gjithë liderët e partive politike marrin përsipër që të përpiqen që negociatat për anëtarësim të përfundojnë në një kohë sa më të shkurtër, ndërkohë që duke mbrojtur plotësisht identitetin, traditën, gjuhën dhe vlerat shoqërore të qytetarëve, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

“Në këtë dokument qartë thuhet se partitë politike në Kuvend, pavarësisht nga përbërja e shumicës parlamentare, marrin përsipër të bashkëpunojnë, por edhe ta zhvillojnë procesin e negociatave plotësisht hapur dhe transparente, në mënyrë që opinioni më i gjerë të jetë në gjendje të shprehet opinionin e tyre lidhur me kushtet për anëtarësim në Bashkimin Evropian.

Kjo është një mundësi për partitë e tjera politike dhe mbi të gjitha OBRM-PDUKM -në që t’i bashkohet Manifestit dhe në këtë mënyrë të tregojnë dhe të dëshmojë me vepra se ai me të vërtetë është për BE-në”, thonë nga LSDM.

Nga atje thonë se kjo është mundësia e fundit për Hristijan Mickoskit për t’iu bashkuar bllokut Evropian dhe nëse nuk e shfrytëzon këtë mundësi, shtojnë nga atje, do të tregojë se gjithçka që thotë për të ardhmen evropiane është vetëm broçkull para opinionit publik.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edi rama

Mediumi “FT” del me korrigjim për intervistën e Ramës: “Toka e askujt”, e ka pasur vetëm për Veriun, jo për gjithë Kosovën

edita

Edita Tahiri reagon ashpër pas intervistës së Ramës në “FT”: Të hulumtohet origjina kombëtare e tij

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

INFO

NA NDIQ