LSDM: Manifesti është një mundësi e mirë për bashkim për të ardhmen e vendit

INA
INA

9 Gusht, 2023

LSDM-ja i jep mbështetje të fuqishme Manifestit të liderëve të partive politike të përfaqësuara në Kuvend dhe në lidhje me zhvillimin e negociatave për anëtarësim të plotë në BE.

“Ky Manifest është në përputhje me politikat e LSDM-së, është një bazë e mirë për ndërtimin e unitetit rreth të ardhmes së vendit, dhe me të Kuvendi përcakton kornizën e qëndrimeve që duhet të ndjekin të gjitha institucionet kompetente në negociatat me BE-në.

Pikërisht përmes këtij Manifesti të gjithë liderët e partive politike marrin përsipër që do të përpiqen t’i përfundojnë negociatat e anëtarësimit në një kohë sa më të shkurtër, duke mbrojtur plotësisht identitetin, traditën, gjuhën dhe vlerat shoqërore të qytetarëve.

Në Manifest thuhet qartë se partitë politike në Kuvend, pavarësisht nga përbërja e shumicës parlamentare, marrin përsipër të bashkëpunojnë, por edhe ta zhvillojnë procesin e negociatave në mënyrë krejtësisht të hapur dhe transparente, në mënyrë që opinioni i gjerë të jetë në gjendje të shprehet opinionin e tyre lidhur me kushtet për anëtarësim në Bashkimin Evropian”, thonë nga LSDM.

Nga atje shtojnë se tani duhet bashkimi i të gjithë liderëve politikë, me nënshkrimin e një Manifesti të përbashkët me të cilin të gjithë do të angazhohen për zhvillimin efikas të negociatave për anëtarësim në BE.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ