LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

Picture of INA
INA

27/05/2024

Pas dorëheqjes së Dimitar Kovaçevskit nga funksioni kryetar i LSDM-së, pasditen e sotme Bordi Ekzekutiv i LSDM-së, ka marrë vendim që më 30 qershor të zhvillohen zgjedhjet e jashtëzakonshme partiake. Këtë e bënë të ditur nga LSDM-ja në një komunikatë lëshuar mediave. Nga LSDM-ja thonë se “Sipas afateve në Statutin e partisë, do të ketë një periudhë të mjaftueshme për përgatitjen e kandidaturave dhe programeve, paraqitjen e kandidatëve në anëtarësi dhe regjistrimin aktiv”.

Ndërkaq, nga Lidhja Social Demokrate shtojnë se në seancën që do të mbahet të enjten, më 30 maj 2024, Bordi Qendror i LSDM-së duhet të miratojë Rregulloren për kriteret, mënyrën dhe afatin për zbatimin e procedurës në nivel demokratik nga Komisioni Qendror Zgjedhor.

TË FUNDIT
2 orë
Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet
3 orë
E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

4 orë
Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut
12 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
4 orë
Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë
11 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime
16 orë
Paradite mot me diell, pasdite mundësi për shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima

LEXO MË SHUMË

Menduh Thaci

Menduh Thaçi: Në momentin që largohemi nga tavolina e dialogut, Maqedonia destabilizohet

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

E zbulon MPB-ja! Kërcënimet ndaj gjykatësit kushtetues, i ka bërë një ish deputet në Kuvendin e RMV-vë

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Shteti ju siguron bursa për studime jashtë vendit, por jo dhe punësime

Screenshot_11-28-780x439

Të mbjellat tërësisht të shkatërruara në Maqedoni, bujqit apel qeverisë që t’u dalë në ndihmë

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Janë miratuar ndryshimet në Ligjin për Energjinë në Maqedoninë e Veriut

Mucunski stoltenberg

Mucunski: Mbetemi një anëtar i besueshëm i NATO-s me një kontribut të rëndësishëm për paqen globale

pushk-gjahu

Zbatimi i ligjit për armatim në RMV: Një sfidë për sigurinë publike

Çështja e sallave kirurgjike në seancë të qeverisë, Taravari emëron 9 drejtorët e rinj të klinikave në Shkup

burgu-idrizove

Ndërroi jetë i burgosuri që u rrah në Idrizovë, Prokuroria nis hetimet

INFO

NA NDIQ