LSDM: Me VMRO-DPMNE dhe Të Majtën nuk ka BE

ina-online
ina-online

17/12/2023

LSDM sot përmes një reagimi nënvizoi se koalicioni i VMRO-DPMNE-së me Të Majtën është i vetmi frenues kundër BE-së dhe NATO-s, por edhe i të ardhmes evropiane të vendit.

“Me DPMNE-në dhe të majtën nuk ka as Bashkimi Evropian, as të ardhme. Prandaj, në këto zgjedhje qytetarët do të ndëshkojnë DPMNE-në dhe të Majtën për bllokimin e rrugës evropiane. Vota për LSDM-në dhe Frontin Evropian siguron një të ardhme evropiane, vazhdimësi e rrugës evropiane drejt anëtarësimit të plotë në BE”, thuhet në komunikatë, përcjell INA.

LSDM nënvizon se është ajo e cila do të formojë Qeverinë e re pro-evropiane e cila do ta çojë vendin në Bashkimin Evropian dhe do të sigurojë një të ardhme evropiane, standarde evropiane dhe vlera evropiane. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ