LSDM: Mickoski duhet t’u kërkojë falje qytetarëve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/02/2023

Partia maqedonase në pushtet LSDM, kërkon që Hristijan Mickoski t’u kërkojë falje qytetarëve.

Nga kjo parti rikujtojnë Mickoskin për deklaratën e tij se në janar do të ketë shumicë të re parlamentare dhe se do të bie Qeveria.

“Kaloi janari, ka ardhur shkurti, as Mickoski nuk ka 61 deputetë, as nuk ka shumicë të re, as nuk ka shpërndarje të Kuvendit. Dhe shumica qeverisëse mund të rritet. Mickoski gënjeu dhe i frikësoi qytetarët për krizën energjetike, se nuk do të ketë rrymë dhe energji të mjaftueshme, se rryma do të kushtojë dukshëm, se do të ketë kufizime”.

“Të gjitha këto janë mohuar nga realiteti, ashtu siç janë zhytur gënjeshtrat për asimilimin dhe bullgarizimin, për gjuhën maqedonase si dialekt bullgar dhe një sërë të pavërteta të tjera të paraqitura nga Mickoski. Me gënjeshtra, Mickoski lufton për të ardhur në pushtet dhe për të shpëtuar vendin e tij në Shtëpinë e Bardhë, por askush nuk e beson më”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ