LSDM: Mickoski është në anën e gabuar, bllokon ligje të rëndësishëm për qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2022

Partia maqedonase në pushtet LSDM, e ka akuzuar OBRM-PDUKM-në se ka kohë që po mundohet që në çdo mënyrë të pengojë punën e Kuvendit, duke shtuar se nga 87 ligje, 21 janë të bllokuara në komisionin për financim dhe buxhet të menaxhuar nga opozita.

“Puna e Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime është bllokuar prej muajsh dhe është e rëndësishme për përzgjedhjen dhe emërimin e përbërjes së institucioneve të rëndësishme shtetërore. Një prej tyre është edhe Gjykata Kushtetuese, një institucion i rëndësishëm dhe i pavarur që prej muajsh nuk funksionon në mënyrë të paplotë”.

“OBRM-PDUKM dhe Mickoski janë në anën e gabuar, ata padyshim nuk duan që shteti të ketë një sistem gjyqësor të pavarur funksional. Pas aktgjykimeve dhe rrëfimeve në rastin Titanik, që vërtetuan krimin e OBRM-PDUKM-së, drejtësia më së shumti e shqetëson këtë parti opozitare”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ministria-e-kultures-

3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

INFO

NA NDIQ