LSDM: Mickoski hoqi dorë nga protestat, nuk ka mbështetje nga qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/03/2022

Nga partia në pushtet LSDM thonë se lideri i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski hoqi dorë nga protestat që i paralajmëroi në fillim të vitit.

Nga LSDM theksojnë se puna katastrofike e kryetarëve të OBRM-PDUKM-së është një nga arsyet dhe se ata janë zhgënjimi më i madh, pasi siç thonë ata kryetarët më të dobët në histori.

“Nuk kanë asnjë projekt të realizuar dhe paratë e qytetarëve shpenzohen vetëm për luks dhe punësime partiake.

Pas rrëfimeve dhe aktgjykimeve për rastin “Titanik”, me të cilat u vërtetua gjithë krimi i OBRM-PDUKM-së, Mickoski humbi rastin t’u kërkojë falje qytetarëve, të distancohet dhe të japë dorëheqje. Natyrisht që Mickoski nuk e di as ku është”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ