LSDM: Ministri i VMRO-së shkakton kaos në intervista televizive për dokumentat personale

INA
INA

12/02/2024

VMRO-DPMNE-ja me muaj të tërë nëpër konferenca pretendonte se kishin zgjidhje dhe se do ta kishin zgjidhur problemin me dokumentet personale, pasaportat dhe patentë shoferët, thonë nga LSDM.

“DPMNE një gjë thotë, kurse diçka tjetër vepron.

“Ministri i Punëve të Brendshme nga DPMNE vetëm pak ditë më parë në një intervistë për Televizionin Alsat M tha se qytetarët që nuk kanë ndërruar patentë shoferët nuk do të ndëshkohen.

Dje ka ndryshuar “kasetën”, ministri nga DPMNE tani thotë se do të dënohen qytetarët.

Në vend të zgjidhjeve, DPMNE krijon kaos dhe përhap panik te qytetarët

Qytetarët që nuk kanë ndërruar patentë shoferin nuk duhet të ndëshkohen. Ato janë për përdorim të brendshëm dhe ligji parashikon mundësi për paralajmërim.

Askush nuk mund të gjobitet për pjesëmarrje në trafik”, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.
https://www.facebook.com/watch/?v=1109687936768546&t=0

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ