LSDM: Mitreski kryetari i Kuvendit, Zeçeviq shef i shtabi zgjedhor

INA
INA

11/12/2023

Deputeti dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Jovan Mitreski, 100 ditë para zgjedhjeve do të jetë kryetar i ri i Kuvendit. Siç tha zëdhënësi i partisë Darko Kaevski, Mitreski është zgjedhja e partisë për kryeparlamentarin e ri sepse është deputet me përvojë shumëvjeçare, i ndershëm, punëtor dhe i përkushtuar ndaj qytetarëve dhe shtetit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai po ashtu informon se si konkluzion i dytë i Bordi Ekzekutiv i LSDM-së, sekretari i përgjithshëm i partisë ngarkohet që të përgatisë një plan për procedurën, mënyrën dhe kriteret për zgjedhjen e kandidatit për kryetar për zgjedhjet presidenciale, sipas Statutit të partisë.

“Si konkluzion të tretë, Bordi Ekzekutiv propozoi sekretarin e përgjithshëm Mile Zeçeviq Vardarski për shef të shtabit qendror zgjedhor të LSDM-së. LSDM është gati dhe shkon në zgjedhje për fitore të dyfishtë në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. LSDM do të propozojë kandidatin fitues për president dhe do të formojë Qeverinë e ardhshme pro-evropiane”, shtoi Kaevski.

Mbrëmë është marrë vendimi me të cilin kryetari i partisë Kovaçevski autorizohet që të fillojë bisedimet përgatitore dhe konsultimet me partitë parlamentare për qeverinë teknike.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

INFO

NA NDIQ