LSDM: Momenti i së vërtetës për Mickoskin – BE ose ”Levica”!

INA
INA

30/05/2023

VMRO-DPMNE: LSDM MORI OBLIGIME QË S`MUND T`I REALIZOJË

Para Maqedonisë së Veriut dhe gjithë popullit është vendimi ku kemi shansin ta vazhdojmë dhe sigurojmë rrugëtimin evropian – thonë socialdemokratët, njofton KlanM.

Sipas tyre, është koha për votën për Evropë në Kuvend dhe me këtë të mbyllen, një herë e përgjithmonë, çështjet identitare.

LSDM-ja, sic njofton KlanM, thotë se partitë politike kanë dy zgjedhje integrim ose izolim. Ftojnë publikisht liderin e VMRO-DPMNE-së, të del para opinionit dhe të tregojë cfarë ka vendosur.

“A do të kyçet në bllokun evropian ose do të mbetet peng i “Levicës” në bllokun anti-evropian. Në takim liderësh shkohet me qëndrim. Para Mickoskit është momenti i së vërtetës. I bëjmë thirrje që të mos ndryshojë deklratat, t`i rregullojë qëndrimet dhe të thotë se cfarë ka vendosur; BE ose “Levica” – tha Martin Kostovski, deputet i LSDM-së.

“Levicën” dhe frikën për shkak të përgjegjësive ua lëmë LSDM-së, VMRO-DPMNE çdoherë zgjedh popullin – kundërpërgjigjen nga opozita.

“VMRO-DPMNE ofroi ndihmë dhe bënte thirrje që Qeveria mos të pranojë diktate në dëm të Maqedonisë, LSDM nuk dëgjoi. Të prirur nga paaftësia morën obligime që nuk mund t`i realizojnë. “Levica” që është e afërt me LSDM-në, si patriot me bateri për nevojat e Kovaçevskit mund ta kurdisin si të dojnë. Kjo mund të jetë lëndë e marrëveshjes” – thonë nga VMRO-DPMNE.

Ditë më parë, sic njofton KlanM, Kryeministri Dimitar Kovaçevski, paralajmëroi se do ta ftojë liderin e opozitës, Hristijan Mickoskin, në një takim liderësh ku do të bisedohej rreth të ardhmes evropiane të vendit dhe raportit me fqinjtë.

Nga VMRO-DPMNE-në thanë se nuk janë kundër takimit nëse në të diskutohet çështja se cfarë do të bëhet pas dështimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-12-10-23-42-16-882_com.android.chrome-edit

Kush ishte Liridona dhe Naimi? Detajet e pathëna për vrasjen në Kosovë (video)

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

INFO

NA NDIQ