LSDM: MPB të përgjigjet për rolin e Mickoskit në pengimin e aksionit kundër drogës

INA
INA

19/02/2024

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se “skandali me shefin e sigurimit të Hristijan Mickoskit duke rrahur policët hapin shumë dilema për rolin e Mickoskit dhe OBRM-PDUKM-së”.

Nga LSDM pyesin nëse nëse strukturat e OBRM-PDUKM, tani që kanë ministër, e pengojnë luftën kundër drogave?

“MPB duhet të përgjigjet se cili është roli i Mickoskit në parandalimin e aksionit kundër drogës? Dhe Mickoski duhet të dalë para qytetarëve dhe të sqarojë”.

“Ky skandal duhet të zbardhet plotësisht. Institucionet duhet të veprojnë dhe të gjithë të përfshirët duhet të mbajnë përgjegjësi”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

INFO

NA NDIQ