LSDM: Ne rrisim pagat, VMRO-DPMNE bllokon gjithçka

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Derisa LSDM rrit pagat dhe pensionet, zbaton masa që sjellin standard më të lartë jetësor për qytetarët, VMRO-DPMNE në mungesë të konstruktivitetit dhe ideve bllokon gjithçka që është në interes të qytetarëve, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

“Bllokada të reja mbrëmë ka paralajmëruar Hristijan Mickoski. A do të thotë kjo se VMRO-DPMNE dhe deputetët e saj tani do të bllokojnë rritjen e pensioneve dhe metodologjinë e re? Mickoski vetëm konfirmon se për të nuk janë të rëndësishëm as mësimdhënësit, as pensionistët, as qytetarët, por paaftësinë e kryetarëve të tij dëshiron ta maskojë me bllokada”, thuhet mes të tjerash.

Nga LSDM shtojnë se bllokadat e VMRO-DPMN-së do të jenë të kosa pasi ligjet në interes të qytetarëve do të miratohen pa to.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ