LSDM: Ngrirja e çmimeve po jep rezultate, uljet të çmimit edhe për pijet

Picture of INA
INA

26/09/2023

Masat për ngrirjen e çmimeve të LSDM-së dhanë rezultat, thonë nga kjo parti. “Janë ulur çmimet e qindra produkteve ushqimore bazë me “çmime të garantuara”, që është 10% e çmimit me të cilin janë shitur më 1 gusht të këtij viti.

Për një pjesë të produkteve, të cilat u rritën jashtzakonisht nga gushti e deri më tani, çmimi është ulur deri më 40%.Tash qytetarët me çmim më të ulët bejnë bukën, qumështin, produktet e qumështit, mishit, mjellit, veqëve, orizit dhe shumë artikuj ushqimorë, e cila ka një efekt të favorshëm në buxhetet familjare”, thuhet në njoftimin e tyre.

Ata sqarojnë se produkteve nga 25 kategori që kanë “çmim të garantuar” me çmime të reduktuara do t’u shtohen edhe pije.

TË FUNDIT
18 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
60 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

ME TE LEXUARA

20 orë
Flet miku i Faton Hajrizit: Ja çka më bën të dyshoj që ai mund të jetë gjallë
1 ditë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
17 orë
Emërohet pasardhësi i Escobarit, kush është diplomati Kasanof
23 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
2 orë
Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet
19 orë
BDI në “lucidum intervallum”

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

qeveria-serbe-vucic

Opozita serbe – qeverisë së Vuçiqit: Vendosni sanksione kundër Rusisë, njihni Kosovën shtet

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

INFO

NA NDIQ