LSDM: Nuk ka 250 autobusë të rinj, nuk ka projekte, Arsovska mburret me projekte nga pushteti i kaluar lokal

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

“Nuk ka 250 autobusë të rinj, nuk ka projekte, prandaj Arsovska mburret me projektet në Drislla nga pushteti i kaluar lokal. Danela Arsovska vazhdon të dëshmohet si kryetarja më e dobët e Shkupit, nuk i realizon projektet që i paralajmëroi, e ndërpret punën e filluar dhe promovon projektet e kryera nga pushteti i kaluar lokal i LSDM-së”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Nga LSDM theksojnë se qytetarët janë në pritje te 250 autobusëve të premtuar, por siç potencojnë para në buxhet Arsovska ka vetë për punësime partiake.

“Pajisjet për trajtimin e mbeturinave mjekësore, të cilat u promovuan nga Arsovska, janë blerë dhe vënë në funksion nga pushteti i qytetit të udhëhequr nga paraardhësi i saj Petre Shilegov”, thuhet në kumtesë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ