LSDM nuk ka deputetë për ndryshime kushtetuese, thonë nga VMRO-DPMNE

INA
INA

18 Gusht, 2023

VMRO-DPMNE në një kumtesë për media para seancës së sotme parlamentare thekson se LSDM nuk ka deputetë për ndryshime kushtetuese dhe bën thirrje edhe një herë për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

“Le t’i lënë në votim dhe do ta shohin vetë, e vetmja zgjidhje janë zgjedhjet. Pushteti ka manipuluar me shifra gjatë gjithë vitit dhe realiteti është se nëse do të kishte 80 deputetë, do t’i kishin zbatuar ndryshimet kushtetuese shumë kohë më parë. Realiteti është se nuk janë as 70 deputetë që do të votojnë ndryshimet kushtetuese. VMRO-DPMNE edhe një herë me vendosmëri sot, si shumë herë deri më tani, do të përsërisë qëndrimin e saj, se nuk do të pranojë ndryshime kushtetuese në këto rrethana dhe diktatin bullgar. LSDM nuk duhet të ngacmojë qytetarët dhe shtetin dhe as sot pas dështimit me ndryshimet kushtetuese për të shpërbërë Kuvendin dhe për të shkuar në zgjedhje”, thuhet në kumtesën e VMRO-DPMNE-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edita

Edita Tahiri reagon ashpër pas intervistës së Ramës në “FT”: Të hulumtohet origjina kombëtare e tij

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

biden

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5719

Politikani serb: Radoiçiq u mor vesh me autoritetet serbe, prandaj u lirua

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

Jeff_Hovenier

Hovenier i kthen përgjigje Osmanit: SHBA e gatshme ta këshillojë Kosovën për draft-statutin e Asociacionit

INFO

NA NDIQ