LSDM: Obligim për prodhuesit dhe tregtarët çmimi i ngrirë i bukës prej 33 denarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Institucionet e udhëhequra nga LSDM-ja po marrin gjithçka për të mbrojtur qytetarët dhe standardet e tyre, në kohë të krizës ekonomike globale, thekson partia në pushtet.

Ata theksojnë se çmimi i ngrirë i bukës prej 33 denarë është obligim për prodhuesit dhe tregtarët.

“Kontrollet e institucioneve kompetente vazhdojnë në të gjitha qytetet e vendit. Vendimi për ngrirjen e çmimit të bukës së bardhë dhe gjysmë të bardhë nga 450 gramë në maksimum 33 denarë është i arsyetuar, i drejtë dhe në interes të qytetarëve. Ky çmim sjell fitim edhe për prodhuesit, duke marrë parasysh ndihmën e shtetit në formën e uljes drastike të energjisë elektrike për furrat e bukës që merrnin, si dhe çmimet e gazit natyror, naftës, grurit dhe miellit”, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

LSDM, siç thonë ata, është me qytetarët dhe nuk do të lejojë që askush të përfitojë në kurrizin e qytetarëve dhe ta varfërojë popullin.

TË FUNDIT
25 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
10 orë
Jugu i Shqipërisë shtrenjtohet si kurrë më parë, akomodimi shkon deri në 600 euro në natë
1 ditë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
12 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ