LSDM: Obligim për prodhuesit dhe tregtarët çmimi i ngrirë i bukës prej 33 denarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

3 Mars, 2023

Institucionet e udhëhequra nga LSDM-ja po marrin gjithçka për të mbrojtur qytetarët dhe standardet e tyre, në kohë të krizës ekonomike globale, thekson partia në pushtet.

Ata theksojnë se çmimi i ngrirë i bukës prej 33 denarë është obligim për prodhuesit dhe tregtarët.

“Kontrollet e institucioneve kompetente vazhdojnë në të gjitha qytetet e vendit. Vendimi për ngrirjen e çmimit të bukës së bardhë dhe gjysmë të bardhë nga 450 gramë në maksimum 33 denarë është i arsyetuar, i drejtë dhe në interes të qytetarëve. Ky çmim sjell fitim edhe për prodhuesit, duke marrë parasysh ndihmën e shtetit në formën e uljes drastike të energjisë elektrike për furrat e bukës që merrnin, si dhe çmimet e gazit natyror, naftës, grurit dhe miellit”, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

LSDM, siç thonë ata, është me qytetarët dhe nuk do të lejojë që askush të përfitojë në kurrizin e qytetarëve dhe ta varfërojë popullin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ