LSDM: VMRO-DPMNE akuzon kompaninë amerikane Bechtel për krim

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/04/2023

Si shumë herë më parë,VMRO-DPMNE e udhëhequr nga Hristijan Mickoski është kundër zbatimit të projekteve strategjike në vend, por tani kanë shkuar një hap më tej dhe e akuzojnë kompaninë amerikane me famë botërore si Bechtel për vjedhje të parave dhe kryerjen e krimeve, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

“VMRO-DPMNE qëllimisht po përhap gënjeshtra për projektin strategjik për ndërtimin e korridoreve 8 dhe 10D.

Investimet në seksionet rrugore të Korridorit 8 dhe Korridorit 10D janë historikisht investimet më të mëdha në infrastrukturë, të cilat më në fund do të përfundojnë një projekt strategjik dhjetëvjeçar në interes të qytetarëve dhe shtetit.

Me LSDM shteti po zhvillohet, në VMRO-DPMNE nuk ndryshon asgjë, është e njëjta parti e regjimit, e cila mbetet simbol i korrupsionit dhe krimit”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ