LSDM: Paga mesatare arrin në 30 mijë denarë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Partia maqedonase në pushtet LSDM përmes një njoftimi shrpehet se politikat ekonomike që i ndërmerr Qeveria e udhëheqhur nga LSDM japin rezultate reale.

“Edhe në kohë krize shëndetësore dhe ekonomike, nuk ndalet rritja e pagave në shtet. Sipas të dhënave të fundit të Entit Shtetëror për Statistika, paga mesatare neto për një i punësuar është 29.943 denarë”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnë me këtë është premtuar edhe një premtim i dhënë ku paga mesatare do të jetë 30 mijë denarë.

“Qeveria e re e LSDM-së bëri rritjen historike të pagës minimale, ndërsa më pas vijon rritja e pensioneve. Këto të dhëna zyrtare vërtetojnë suksesin e masave dhe politikave të qeverisë së udhëhequr nga LSDM e që sigurojnë rritje ekonoike dhe standard më të mirë jetësor”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1059

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

INFO

NA NDIQ