LSDM: Parandaluam rritjen e çmimeve për produktet ushqimore bazë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Partia maqedonase në pushtet LSDM, thotë se prioritet i institucioneve që udhëhiqen nga ata, është që të mbrojnë standardin e qytetarëve dhe likuiditetin e kompanive.

Nga LSDM thonë se pakoja me 26 masa anti-krizë, që sipas tyre vlen 400 milionë euro, menjëherë ka dhënë rezultate.

“Me masën për uljen e marzheve në kombinim me masën për uljen e TVSH-së për ushqimet bazë në 0%, çmimet e ushqimeve bazë mbeten të qëndrueshme. Këto masa përfshijnë bukën, miellin, vajin e gatimit, qumështin, sheqerin, mishin, vezët dhe orizin”.

“Me masa në kohë ne mbrojmë qytetarët nga goditja e çmimit të ushqimeve bazë. LSDM vazhdon me zbatimin e masave dhe politikave që mbrojnë standardin e të gjithë qytetarëve dhe sigurojnë stabilitet ekonomik”, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

asambleja-kie-keshilli-i-evropes

Dy ditë historike për Kosovën në Strasburg – sot nis Asambleja e Këshillit të Evropës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

BE bruksel EU Bashkimi Evropian Unioni

EMRAT/ Ja kush janë ambasadorët dhe emisarët e rinj të BE-së në Ballkanin Perëndimor

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

INFO

NA NDIQ