LSDM: Paranojaku Mickoski dëshiron të grindet me gjithë botën dhe Evropën

Picture of ina-online
ina-online

24/08/2023

Paranoja e treguar nga Hristian Mickoski në lidhje me disa lloj komplotesh botërore tregon qartë se ai është një politikan anti-evropian.

Mickoski është i njëjtë me mentorin dhe paraardhësin e tij, Nikolla Gruevski dhe është plotësisht i vetëdijshëm se retorika që ka shprehur ditët e fundit, retorika kundër BE-së dhe kundër NATO-s, do ta lërë Maqedoninë të izoluar edhe për të paktën 11 vite të tjera, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

“Paranojaku Mickoski dëshiron të grindet me ne me gjithë botën dhe me gjithë Evropën. Fillimisht ai foli për një lloj bullgarizimi dhe asimilimi, pastaj kur kjo doli të ishte e pavërtetë filloi të fliste për diktim bullgar.

Pasi u bë e qartë se nuk ka diktat bullgar, Mickoski tani ndryshon retorikën e tij dhe flet për një lloj presioni dhe komplote botërore kundër tij dhe partisë së tij.

Ai thjesht ka aftësinë të krijojë vetëm armiq, ndaj mendon se të gjithë mendojnë kështu!, thonë nga LSDM.

TË FUNDIT
35 minuta
VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji
1 orë
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
1 orë
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
2 orë
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

21 orë
Ahmeti: Nuk ka arsye për të shkarkuar Artan Grubin, Fatmir Besimin e Nazim Bushin nga postet partiake
15 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
24 orë
Kasami: Fronti Evropian të luaj rol konstruktiv në opozitë
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe
21 orë
Ja në cilat komuna të Maqedonisë së Veriut do të ketë zgjedhje të parakohshme komunale
14 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

LEXO MË SHUMË

Klinika-Shkup

VMRO: Për 13 ditë nuk punojnë sallat e operimit në kirurgji

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

INFO

NA NDIQ