LSDM: Partneri i Mickoskit, partia E majta mbështet Rusinë në agresionin ndaj Ukrainës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/03/2022

LSDM përmes një komunikate njofton se partia E majta mbështet Rusinë në agresionin ndaj Ukrainës.

“Deputetët e partnerit të koalicionit të Mickoskit dhe OBRM-PDUKM-së, E majta, votoi kundër Deklaratës për Ukrainën në kuvend. Partneri i Mickoskit, Dimitar Apasiev i përdor fjalët e Putinit. Dje deputeti Krmov ukrainesët i quajti neonacistë”, thuhet në komunikatën e LSDM-së.

Ata shtojnë se është e palejueshme të mbështetet agresioni rus ndaj për shkak se është shkelje e të drejtës ndërkombëtare dhe sovranitetit ndaj Ukrainës.

“Duke pasur parasysh se E majta është partner i koalicionit të OBRM-PDUKM-së në kuvend dhe në nivel lokal në disa komuna, Mickoski duhet të përgjigjet se cili është qëndrimi i tij në lidhje me mbështetjen e agresionit rus nga partia E majta”, thuhet në fund të komunikatës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ