LSDM: Përgjegjësi për sjelljen e turpshme të Mickoski i cili shkel protokollet shëndetësore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2022

Përmes një njoftimi të LSDM-së thuhet se Mickoski është ai që shkel protokollet shëndetësore dhe luan me shëndetin e qytetarëve në kohën kur ka rritje të rasteve aktive.

“Partia e tij aktron shqetësim të rremë dhe në mëngjes kërkon mësim online, ndërsa ai pasdite shkel protokollet dhe rrezikon shëndetin e qytetarëve”, thonë nga LSDM.

Ata shtojnv se për shkelje të protokolleve duhet të mbahet përgjegjësi ndërsa institucionet duhet të reagojnë ndaj një sjellje skandaloze të Mickoskit.

“Mickoski që nga fillimi i pandemisë sillet në mënyrë të papërgjegjshme. Rrezikonte procesin e vaksinimit dhe fshihej nëpër kafene. Është e qartë pse Mickoski nuk dënoi sjelljen e kryetarit të Ohrit, Kiril Pecakov i cili në vend të vetizolimit, u shfaq në festë fetare te qytetarët”, thonë nga kjo parti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

INFO

NA NDIQ