LSDM: Po punohet në një metodologji të re për rritjen e pensioneve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Nëpërmjet një komunikate për media, nga LSDM, kanë thënë se po punohet në një metodologji të re për rritjen e pensioneve, shkruan Alsat.

Ata kanë thënë se krahas rritjes së pagave, rritje do të ketë edhe në pensione.

“Krahas rritjes së pagave, rritje do të kenë edhe pensionet. Tashmë po punohet për një metodologji të re që do të sigurojë rritje të qëndrueshme të të gjitha pensioneve në vend, si dhe një paketë ndihme financiare për shkak të krizës shëndetësore dhe energjetike”, thuhet nder të tjera në komunikatën e LSDM./ Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ